26.02-08.03.2024 r.

Opracowała: Katarzyna Górny

Śniadanie I Śniadanie II Obiad
PN. 26.02.24r.   Chałka z masłem, cząstki jabłka. Kakao. Herbata z cytryną. Chleb tradycyjny z masłem, pastą Shreka (twarożek, świeża bazylia), pomidor. Herbata z cytryną . Zupa krupnik. Łazanki z kapustą kiszoną  i kiełbasą. Kompot z truskawek i jabłek.
WT. 27.02.24r. Chleb graham z masłem, pastą z makreli w oleju, jajek i ogórka kiszonego. Kawa zbożowa. Herbata z cytryną.   Jabłko pieczone z czekoladą, ciastka biszkopty. Zupa krem z brokułów z groszkiem ptysiowym. Kotlet z piersi kurczaka, ziemniaki, sur. marchewka zasmażana. Kompot z porzeczki czarnej i gruszek.
ŚR. 28.02.24r.   Chleb tradycyjny z masłem, sałatą, kurczakiem gotowanym i papryką. Kawa zbożowa. Herbata z cytryną.   Pomarańcza. Zupa ryżowa. Ruskie pierogi z okrasą. Kompot z malin i jabłek.
CZW. 29.02.24r. Chleb żytni ze słonecznikiem z masłem, żółtym serem i pomidorem. Kakao. Herbata z cytryną.   Bułka drożdżowa, sok jabłkowy.       Zupa szczawiowa z jajkiem. Gulasz z indyka z kaszą bulgur, sur. z kapusty czerwonej z porem i kukurydzą. Kompot z wiśni .
Pt. 01.03.24r.   Płatki kukurydziane na mleku, bułka grahamka z masłem i bananem. Herbata z cytryną. Parówki z fileta kurczaka na gorąco z ketchupem, chleb tradycyjny z masłem i rzodkiewką. Herbata miętowa. Zupa grochowa z ziemniakami. Knedel z sosem truskawkowym na jogurcie naturalnym i śmietanie. Kompot z jabłek.
PN. 04.03.24r.   Płatki orkiszowe na mleku, bułka z sezamem z masłem i dżemem truskawkowym. Herbata z cytryną. Chleb tradycyjny z masłem, sałatą, kiełbasą krakowską z indyka i ogórkiem zielonym i szczypiorkiem. Herbata z cytryną i imbirem. Zupa węgierska z mięsem, papryką czerwoną i pomidorem. Makaron pełnoziarnisty z serem białym i cukrem trzcinowym. Kompot z jabłek.
WT. 05.03.24r. Chleb graham z masłem, pastą z jajek i szczypiorku, pomidor. Kakao Herbata z cytryną.     Banan.   Zupa grysikowa. Ryba po grecku z jarzynami i papryką czerwoną, ziemniaki. Kompot wieloowocowy.
ŚR. 06.03.24r.   Kasza jaglana na mleku, bułka grahamka z masłem , mandarynka. Herbata z cytryną. Chleb tradycyjny z masłem, żółtym serem podwędzanym i rzodkiewką.   Herbata rumiankowa. Zupa kalafiorowa. Spaghetti bolognese. Kompot z malin i jabłek.
CZW. 07.03.24r. Chleb tradycyjny z masłem, pasztetem drobiowym zapiekanym i ogórkiem konserwowym. Kawa zbożowa. Herbata z cytryną.   Deserek jogurtowy z galaretką truskawkową, brzoskwinią i biszkoptem.     Zupa z soczewicy czerwonej z makaronem ryżyk. Kotlet pożarski, ziemniaki, sur. sałata lodowa ze śmietaną. Kompot z truskawek i gruszek.
Pt. 08.03.24r. Chleb żytni ze słonecznikiem z masłem, pastą z tuńczyka, twarogu, jajek i papryki czerwonej. Kakao. Herbata z cytryną.   Ciastka owsiane, mus owocowo- warzywny.       Antywirusowa zupa czosnkowa. Gołąbki w sosie pomidorowym. Kompot z porzeczki czarnej i jabłek.

Woda niegazowana dostępna bez ograniczeń.
ALERGENY: Posiłki dla dzieci zawierają wszystkie występujące alergeny, a w szczególności: mleko krowie, jaja, zboża zawierające gluten, ryby, orzechy drzewne (laskowe, włoskie, makadamia, pistacje ,brazylijskie, migdały), orzeszki ziemne, seler, sezam, soje, gorczyce, łubin.
Dyrektor przedszkola zastrzega sobie prawo do zmian w jadłospisie dekadowym.

« 2 3 4 5 6 7 8 »