Przedszkolna Straż Pożarna

Pokaz małych strazakow;

Dziecięca Drużyna Pożarnicza z Przedszkola Publicznego Nr 3 uczestniczyła  (7.06.2017 r) w I Ogólnopolskiej Olimpiadzie Dziecięcych Drużyn Pożarniczych, która odbyła się w Wieruszowie woj. łódzkie. W Olimpiadzie startowały 32 drużyny z całej Polski  w kategoriach wiekowych 5-12 lat.

Przedszkolaki uczestniczyły w trzech kategoriach zadaniowych, tj.:

1.Musztra wg zasad opracowanych dla zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP;

2. Ćwiczenie bojowe "Sikawka", której zadaniem było zgaszenie ognika, czyli złamanie tarczy wahadłowej;

3. Sztafeta zawierająca: wchodzenie po drabince, przenoszenie węża strażackiego, przejście po kładce, przeskok przez rów wodny, przejście przez tunel, slalom między tyczkami, przeskok przez płotek lekkoatletyczny, przenoszenie gaśnicy, podłączenie prądownicy do węża i węża do rozdzielacza oraz przejście pod poprzeczką.

Mali strażacy bezbłędnie pokonali wszystkie przeszkody. Wszystkie drużyny otrzymały medale, puchary  i nagrody ufundowane przez organizatorów.