This is some flash content - you'll need the flash plugin to see it
HTML on top of the flash. This page was created for the tutorial Flash and the z-index problem. Solved on slightlymore.
 

Szczegóły znajdziesz w

Polityce Prywatności.
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszej strony. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mini Park Dinozaurów

 

                                                                                                                                                                                    

 Nazwa dinozaury oznacza "straszne jaszczurki", dlatego też może wprowadzać w błąd: dinozaury nie były jaszczurkami ani nie były z nimi blisko spokrewnione. Reprezentują natomiast oddzielną grupę "gadów", oprócz ptaków ich najbliższymi współczesnymi krewniakami są krokodyle. Jak wiele wymarłych form, nie wykazują one cech tradycyjnie uznawanych za "gadzie", jak zmiennocieplność czy poruszanie się na kończynach rozcapierzonych na boki. Co więcej, wiele grup prehistorycznych zwierząt, jak mozazaury, ichtiozaury, pterozaury, plezjozaury, a nawet Dimetrodon, popularnie uznawanych za dinozaury, w rzeczywistości nimi nie są. Przez pierwszą połowę XX wieku, zanim uznano ptaki za dinozaury, większość społeczności naukowej uznawała dinozaury za powolne i zmiennocieplne. Zmiana nastąpiła w latach 60. (odrodzenie dinozaurów). Odkryto, że wszystkie dinozaury, w tym mezozoiczne, prowadziły aktywny tryb życia i cechowały się szybkim metabolizmem, tak jak dzisiejsi ich przedstawiciele; wykazywały też liczne adaptacje umożliwiające interakcje społeczne.
Od kiedy nauka poznała pierwszą skamielinę nieptasiego dinozaura we wczesnym XIX wieku, zmontowane szkielety nieptasich dinozaurów stały się głównymi atrakcjami muzeów na całym świecie, a dinozaury stały się częścią kultury. Wielkie rozmiary niektórych grup, jak również niekiedy przerażająca i fantastyczna natura zapewniły tym dinozaurom regularną obecność w bestsellerach książkowych i filmowych, jak Zaginiony świat Arthura Conan Doyle'a czy Park Jurajski Michaela Crichtona . Trwały entuzjazm opinii publicznej dla tych zwierząt doprowadził do znacznego wsparcia finansowego dla poświęconej im dziedziny nauki. Media regularnie donoszą o nowych odkryciach.
Tekst zaczerpnięty z Wikipedii

zdjęcia T.Ferenc , J.Jarosz

Kliknij na zdjęcie ...
Nasze prace


Wiersze i piosenki


Nasze wideo
www.biuro-megan.eu © 2009 | Wszelkie prawa zastrzeżone
Liczba odwiedzin | Online