W listopadzie

KRASNOLUDKI OBCHODZĄ ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Miniony tydzień nacechchowany był wieloma wydarzeniami związanymi z Naszą Ojczyzną. W poniedziałek 7 listopada byliśmy w Bibliotece Pedagogicznej na cyklicznych zajęciach. Tym razem były symbole narodowe. Bez trudu rozwiązaliśmy zagadki dotyczące symboli narodowych – flagi i godła Polski. Wspólnie wyrecytowaliśmy wiersz W. Bełzy "Kto ty jesteś?" Następnie w grupach układaliśmy puzzle – Syrenka warszawska, godło, flaga, herb Kamiennej Góry. Podróżowaliśmy po Polsce rozpoznając różne ważne miejsca.
W środę 9 listopada uczestniczyliśmy w XIII Przeglądzie Poezji Przedszkolnej nt. "Polska moja ojczyzna". Słuchaliśmy wierszy patriotycznych w wykonani dzieci z różnych przedszkoli.
10 listopada braliśmy udział w apelu z okazji Święta Niepodległości. Wspólnie z grupą Smerfów przedstawiliśmy program artystyczny. Z dumą odśpiewaliśmu Hymn Polski. W spotkaniu uczesniczyli goście m.in. kombatant II Wojny Światowej. Gość przybliżał nam historię odzyskania niepodległości Polski. Wszyscy otrzymaliśmy pamiątkowe kartki z symbolami narodowymi. Wszystkie te wydarzenia rozbudzały w nas poczucie przynależności do przedszkola, miasta i kraju.

« 7 8 9 10 11 »