W styczniu 2019

DZIEŃ BABCI I DZIADKA U KRASNOLUDKÓW

22.01.2019 r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Krasnoludki długo przygotowywały się do tego święta. Dzieci zrobiły słodkie niespodzianki – upiekły babeczki.
Wspaniałych gości Krasnoludki przywitały w swojej sali. Recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, zatańczyły walczyka oraz wystąpiły w przedstawieniu pt. „Cztery babcie”. Swoimi występami okazywały wielką miłość Babciom i Dziadkom. Na zakończenie wnuki wspólnie z Babciami i Dziadkami zasiadły do wspólnego stołu, na którym były przygotowane przez mamy słodycze i owoce.
Na długo w pamięci pozostanie ten dzień.

KRASNOLUDKI W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ

09.01.2019 Krasnoludki odwiedziły Bibliotekę Pedagogiczną. Zapoznały się z pomieszczeniami oraz funkcją biblioteki. Pani Dorotka zaprosiła dzieci do wspólnych „Zimowych zabaw”. Dzieci szukały śladów, które zostawiła Pani Zima. Rozwiązywały zagadki na temat zimy(czapka, rękawiczki, sanki, kozaki). Następnie Pani odczytała list Pani Zimy dotyczący zadań dla dzieci. Musiały wysłuchać opowiadania pt. „Zimowe zabawy Misia Kuleczki” oraz odpowiedzieć na pytania. Następne zadania to były: taniec w parach na gazetach, rzutu śnieżkami, układanie puzzli. Na zakończenie Krasnoludki wykonały pracę plastyczną pt. „Bałwanek”.
Pani Dorota wręczyła dzieciom słodkie niespodzianki.

SPOTKANIE Z PRACOWNIKAMI SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT

W dniu 09.01.2019 r. odwiedzili nasze przedszkole pracownicy wałbrzyskiego schroniska dla zwierząt. Opowiedzieli o funkcji schroniska oraz o zwierzętach przebywających w nim. Dzieci oglądały zdjęcia ośrodka oraz mieszkańców psów i kotów. Chętnie zadawały pytania na nurtujące je tematy.
Pracownicy zaprosili dzieci wraz z rodzicami do odwiedzin w schronisku. Zachęcali do adopcji psów i kotów, wyprowadzania na spacery.
Spotkanie było bardzo poruszające.

« 1 2 3 4 5 6 »