W marcu 2019

25.03.2019 rozpoczął się Tydzień Kultury. W pierwszym dniu odbył się Międzygrupowy Przegląd Teatrzyków. Wystąpiła grupa Skrzatów w przedstawieniu pt. „Czarownica w opałach”. Dzieci przypomniały, jak ważna jest higiena, że o czystość należy dbać. Grupa Gwiazdeczek w bajce „Zaginiona żabka” pokazywała, że brak posłuszeństwa ma swoje przykre konsekwencje. Promyczki przedstawiły bajkę „Jaś i Małgosia”. Dzieci z przedstawienia dowiedziały się, że łakomstwo nie popłaca.

26.03.2019 dzieci uczestniczyły w dalszej części Międzygrupowego Przeglądu Teatrzyków. Grupa Pszczółek zaprezentowała przedstawienie „Komputer nie zastąpi przyjaciela” ukazując zagrożenia wynikające z niekontrolowanego korzystania z tabletów, komputerów lub smartfonów. Grupa Krasnoludków w bajce „Smok łakomczuch”propagowała zasady zdrowego odżywiania.

27.03.2019 odbył się Wiosenny Pokaz Mody – wszystkie grupy zaprezentowały kolekcje strojów zainspirowane wiosną. Po prezentacji odbył się wiosenny bal, w którym uczestniczyły wszystkie dzieci.

28.03.2019 czwartek był dniem spotkania z Panem Przemysławem Burchardtem pracownikiem Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze, który zapoznał dzieci z historią Kamiennej Góry. Przedszkolaki zadawały pytania prowadzącemu a na koniec wykonały pracę plastyczną – herb Kamiennej Góry pod kierunkiem Pana Przemysława.

29.03.2019 odbyły się grupowe spotkania ze sztuką - grupa V Krasnoludkii odbyła zajęcia w Muzeum Tkactwa - „Poznawanie technik plastycznych i twórczości sławnych mistrzów”.

« 1 2 3 4 5 6 »