W listopadzie 2018

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

26.11.2018 r. w poniedziałek Krasnoludki uczestniczyły w warsztatach w Muzeum Tkactwa.
Świętowały Dzień Pluszowego Misia wspólnie ze swoimi maskotkami. Pani zapoznała dzieci z historią misia. Krasnoludki rozpoznawały bajkowych bohaterów m.in. Miś Puchatek, Uszatek, Kolargol, Misza, Yogi. Obejrzały przygody Misia Puchatka wyświetlane na starym projektorze, co stanowiło niewątpliwą atrakcję. Przedszkolaki słuchały wierszy o misiach, rozwiązywały zagadki, tańczyły i śpiewały. Na zakończenie wykonały pracę plastyczną „Miś polarny” z waty i kartonu. Następnie odbyła się prezentacja misiów.
Był to dzień pełen wrażeń.

„NA ŚWIĘTEGO ANDRZEJA WRÓŻYĆ SOBIE TRZEBA” KRASNOLUDKI W MUZEUM TKACTWA W KAMIENNEJ GÓRZE

30.11.2018 r. Krasnoludki udały się do Muzeum Tkactwa. Pan Michał zapoznał dzieci z historią tradycji andrzejkowych, które poległy na wróżbach, mających odkrywać tajemnice przyszłości. Pierwsza z wróżb polegała na „wyścigu butów” - czyj pierwszy but przekroczy próg , najszybciej wyjdzie za mąż lub się ożeni. Kolejną wróżbą było wylosowanie spod poduszki karteczki z zapisanym przyszłym zawodem. Potem odkrywały dzieci swoją przyszłość, której atrybuty były ukryte pod odwróconymi filiżankami (obrączka, różaniec, samochodzik, moneta). Przekłuwanie szpileczką serduszka z zapisanymi na odwrocie imionami pokazywało przyszłą sympatię. Najbardziej atrakcyjną dla dzieci wróżbą, było lanie wosku i wymyślanie wesołych historyjek do rzucanego cienia.
Muzealne Andrzejki były świetną zabawą i mile spędzonym czasem oraz zapoznaniem z tradycją.

« 3 4 5 6 »