O nas

Przedszkole Publiczne Nr 3 w Kamiennej Górze usytuowane jest przy ulicy Papieża Jana Pawła II 20 w pięknym zabytkowym budynku z 1890 roku. Jest najmniejszym przedszkolem w mieście liczącym pięć oddziałów przedszkolnych, co jest jego atutem ze względu na jego kameralność.
       Od kilku lat sukcesywnie wymienialiśmy wyposażenie zarówno w salach, jak też kuchni przedszkola i pomieszczeniach gospodarczych. Dysponujemy nowym sprzętem, zabawkami, nowoczesnym placem zabaw. Personel przedszkola jest przyjazny i - co rzadko spotykane – niemal każdy pracownik zna prawie każde dziecko. Tworzymy ciepłą rodzinną atmosferę.
       Jesteśmy przedszkolem samorządowym, co oznacza, że w znacznej części finansuje nas Gmina Miejska. Rodzice w niewielkiej części partycypują w kosztach utrzymania placówki.

Placówka dysponuje:

• siedmioma salami zabaw,
  • obszerną kuchnią spełniającą wymogi inspekcji sanitarnej,
  • salą wizualizacyjną z nowoczesnym sprzętem audiowizualnym i tablicą interaktywną
  • gabinetem metodycznym
  • komantą solną z tężnią solankową
  • pokojem nauczycielskim,
  • ogrodem przedszkolnym.

Nasz obiekt jest monitorowany całodobowo co zwiększa standardy bezpieczeństwa pobytu dzieci w placówce.

Zadaniem publicznej placówki przedszkolnej jest przede wszystkim czuwanie nad rozwojem emocjonalnym, społecznym i edukacyjnym dzieci. Wyznacznikiem tych działań jest podstawa programowa regulowana Rozporządzeniem MEN z dnia 23 grudnia 2008 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół.
      Przedszkole podejmuje różne formy współpracy z rodzicami i środowiskiem, które na stałe wpisały się w nasz kalendarz. Od lat cieszymy się dobrą opinią.
       Realizujemy też wiele inicjatyw nie objętych kalendarzem. Zazwyczaj są to oferty z zewnątrz typu konkursy, występy, wycieczki edukacyjne i krajoznawcze oraz inicjatywy wspierające akcje typu: WOŚP, Akcja Złoty grosik, pomoc w zakupie odzieży dzieciom najbardziej potrzebującym, itp.
            Do współpracy z nami zachęcamy sponsorów. Dzięki sponsorom z Ziemii Kamiennogórskiej i okolic, firmie "Kryształowy Świat" z Libiąża, zaangażowaniu rodziców i personelu wybudowaliśmy w 2013 roku w naszym przedszkolu komnatę solną wraz z tężnią solankową. Komnata powstała  w celu profilaktyki górnych dróg oddechowych do wykorzystywania przez naszych wychowanków i nie ma charakteru komercyjnego. Oznacza to, że dzieci cyklicznie bezpłatnie korzystają z seansów relaksacyjno profilaktycznych. Dzięki sponsorom z całej Polski pozyskaliśmy dotychczas profesjonalną stację pogody, monitoring placówki obejmujący cały obiekt i plac zabaw, częściowo sprzęt audiowizualny, częściowe wyposażenie kuchni i jadalni oraz tablicę interaktywną - najnowocześniejszy sprzęt stosowany dotychczas w niewielu placówkach oświatowych ze względu na wysokie koszty zakupu.
       Staramy się angażować rodziców do naszej pracy. Na przestrzeni kilku lat obserwujemy wzrost zainteresowania rodziców sprawami przedszkola, a co za tym idzie sprawami dziecka.

Dyrektor: Dorota Zielińska - Jarosz

« 1 2 »