Pomoc

Drodzy Rodzice!!!

Rachunki bankowe utworzone przez Gminę Miejską Kamienna Góra przeznaczone dla wpłat darowizn na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy.

Gmina Miejska Kamienna Góra
Plac Grunwaldzki 1
58-400 Kamienna Góra

Konto bankowe PKO BP
Dla wpłat PLN:            79 1020 5226 0000 6802 0735 7363
Dla wpłat EURO:         331020 5226 0000 6102 0735 9310
 W tytule przelewu należy podać: Darowizna – Pomoc dla uchodźców wojennych z Ukrainy

Wsparcie edukacyjne osób przybywających z Ukrainy – wypełnij formularz zgłoszeniowy!
Znasz języki wschodniosłowiańskie? Jesteś studentem, nauczycielem lub wykładowcą? Chcesz wesprzeć edukacyjnie młodych ludzi przybywających z Ukrainy? Jeśli możesz pomóc w ten sposób, to zachęcamy do wypełnienia formularza dostępnego na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki. Za jego pośrednictwem można zaoferować pomoc edukacyjną dla dzieci i młodzieży z Ukrainy oraz określić rodzaj wsparcia.
Formularz zgłoszeniowy
Na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki udostępniliśmy formularz rejestracyjny dotyczący wsparcia edukacyjnego dzieci i młodzieży z Ukrainy. Za jego pośrednictwem można zaoferować pomoc edukacyjną i określić jej formę.
Formularz zbiera podstawowe informacje, które zostaną automatycznie przekazane do właściwego koordynatora wojewódzkiego przy kuratorium oświaty. Koordynatorzy będą kontaktowali się z wolontariuszami w miarę pojawiających się potrzeb.
W sposób szczególny do angażowania się w wolontariat edukacyjny zachęcamy nauczycieli, studentów i wykładowców. Niezwykle cenne będzie wsparcie osób znających języki wschodniosłowiańskie (ukraiński, rosyjski czy białoruski). W pomoc edukacyjną mogą się także włączyć przedstawiciele organizacji pozarządowych, firm i stowarzyszeń.
Zachęcamy do włączenia się w wolontariat edukacyjny!

Jeśli czujesz potrzebę pomocy dla Ukrainy, ale nie do końca wiesz jak możesz to zrobić, to poniższa lista może Ci to ułatwić.
Część organizacji, które są wymienione zbiera różne rzeczy dla potrzebujących (koce, leki, ubrania itp.), do innych z kolei możesz bezpośrednio przelać pieniądze na specjalne konta.
Pomagajmy, razem możemy więcej!Polskie organizacje prowadzące zbiórki:

Ukraińskie organizacje pomocy:

Dodatkowo podajemy kilka stron, które pomogą Wam usystematyzować sobie całość (zbiórki, informacje o noclegach itp.):
(Oficjalna Strona Polskiego Rządu, gdzie zarówno osoby, które chcą pomóc, jak i potrzebują pomocy znajdą potrzebne informacje
jak to zrobić)

(strona internetowa, gdzie zbierane są dane o wszystkich, którzy chcą pomóc mieszkaniowo lub transportem)

– (mapa mieszkań, w której można zgłaszać dostępne pokoje, lokale, domy dla osób z Ukrainy, jak również pozwala wyszukać takie miejsca, jeśli mamy potrzebującą rodzinę)
Wolontariat: