Zebrania dla rodziców

Przedstawiamy harmonogram zebrań organizacyjnych dla poszeczególnych grup:

Grupa I - "Maluchy" - 04.09.br. godz.1530 - sala nr 7

Grupa II - Dinusie - 07.09. br. godz. 1600 - sala nr 3

Grupa III - Skrzaty - 03.09 br.  godz.1515 -  sala nr 3

Grupa IV - Gwiazdeczki - 02.09.br. godz. 1515 -  sala nr 7

Grupa V - "0" - 01.09. br. - godz.1515 - sala nr 3

Przypominamy o obowiązku noszenia maseczki i dezynfekcji rąk.

Szczegółowe listy dzieci umieszczone są na tablicy informacyjnej przedszkola.

Ponadto przedstawiamy informacje ogólne dotyczące rozpoczęcia roku szklnego 2020/2021

Informacje dla rodziców na rok szkolny 2020/2021

(w ramach ogólnego zebrania organizacyjnego)

W związku ze specyficzną sytuacją związaną z pandemią informujemy, że zebranie organizacyjne w tym roku nie odbędzie się. Rodzice zobowiązani są więc do stosowania poniższych zaleceń i przestrzegania organizacji przedszkola w tym trudnym czasie, a mianowicie:

1.   Bezpieczeństwo dzieci personelu i rodziców.

· Każdy rodzic zobowiązany jest do zapoznania się z procedurą bezpieczeństwa i jej przestrzegania umieszczoną na stronie www.superprzedszkole.com.pl zakładka „Informacje i oświadczenia COVID-19” – pkt 1 i 2. W tym celu przed dniem 1 września każdy rodzic zobowiązany jest do złożenia pisemnych dokumentów potwierdzających zapoznanie z procedurami.

·  Przyprowadzanie i odbieranie dzieci może odbywać się wyłącznie przez jedną osobę z rodziny z zachowaniem odstępów min.1,5 m i odpowiednim zagęszczeniem w szatni. Dzieci odprowadzamy wyłącznie do drzwi hollu. W godzinach najbardziej obleganych może się zdarzyć konieczność oczekiwania w kolejce do wejścia do przedszkola.

2.   Organizacja pracy przedszkola.

· Należy przestrzegać zadeklarowanych godzin pobytu. Rodzice zobowiązani są do wypełnienia i złożenia arkusza aktualizacyjnego dotyczącego podstawowych danych kontaktowych i określenia godzin pobytu dziecka w przedszkolu.

·  Przedszkole czynne jest w godzinach 530-1600.

·  Ogród przedszkolny opuszczamy tuż po odebraniu dziecka;

·         Każda osoba poza rodzicami musi posiadać upoważnienie do odbioru dziecka (jednodniowe, lub z określonym terminem). Druki można pobrać u nauczycielek lub na stronie www.superprzedszkole.com.pl zakładka zapisy do przedszkola 2020/2021 -> formularze.

·         Zalecamy krótkie rozstania z dzieckiem.

·         Jeśli dziecko ma alergię (szczególnie katar) należy przedstawić aktualne zaświadczenie od lekarza alergologa.

3.   Przykład płatności:

Odpłatność za pobyt dla dzieci nie objętych obowiązkiem szkolnym:

1 godzina pobytu w godzinach 530 - 7 30 lub 1230 - 1600 wynosi 1 zł

Godziny, w których realizowana jest podstawa programowa tj. 730 - 1230 są nieodpłatne.

Przedszkole proponuje 3 opcje rozliczeń:

opłata za cały dzień - 530-1600 z wyłączeniem godzin, w których realizowana jest podstawa programowa 730- 1230

rozliczenie godzinowe od - do z wyłączeniem godzin 730 - podstawa programowa - pobyt 730 - 1230 nieodpłatnie, bez możliwości korzystania z zajęć dodatkowych i obiadu.

Do opłaty za pobyt należy doliczyć opłatę za wyżywienie, tj.

3 posiłki – 7,20 zł za dzień pobytu,

2 posiłki – 5,40  zł za dzień pobyt

1 posiłek – 3,60 zł za dzień pobytu

Odpłatność za pobyt i wyżywienie ulega pomniejszeniu za dni nieobecności dziecka.

Opłatę za wyżywienie uiszczają również osoby korzystające z opcji "podstawy programowej".

Pobieranie opłat: Wyłącznie na podane konto. Wydruki rozdawane są  raz w miesiącu przez intendentkę.

Termin płatności określa zarządzenie dyrektora i statut przedszkola do 15 –go każdego następnego miesiąca i w tym terminie należność powinna być zaksięgowana na naszych kontach.

Osoby pobierające świadczenie 500+, które unikają opłat – zostają zgłaszane do MOPS w celu weryfikacji  świadczenia.

4.  Zajęcia dodatkowe na terenie placówki:

·       Język angielski – każda grupa w godzinach porannych przed śniadaniem (godziny 730-830) wg harmonogramu. Grupa III po śniadaniu wg organizacji wychowawcy.

·       Zajęcia w komnacie solnej  - po zniesieniu obostrzeń związanych z COVID - 19

·       Basen dla dzieci 5,6 letnich - po zniesieniu obostrzeń związanych z COVID – 19

·       Gimnastyka korekcyjna - po zniesieniu obostrzeń związanych z COVID – 19 dla dzieci z aktualnymi wskazaniami lekarza lub rehabilitanta.

·       Dla grup II-V religia, należy wypełnić zgodę na naukę.

·       Logopeda 10 godzin w tygodniu – ścisły nadzór nad dziećmi starszymi.

Dzieci odroczone – należy dostarczyć decyzję o odroczeniu – wydaje dyrektor szkoły do której powinno uczęszczać dziecko.

5.  Ubezpieczenie w trakcie wyboru ofert ( w ubiegłym roku ubezpieczaliśmy w Towarzystwie „Compensa” 36 zł na kwotę odszkodowania 15 000 zł). Jeśli rodzic nie chce ubezpieczyć dziecka prosimy o pisemną informację o nieubezpieczaniu.

6.  Proponowana składka na Radę Rodziców 30 zł.

7.  Informacje przedszkola:

Wszystkie informacje znajdują się na tablicach ogłoszeń oraz na przedszkolnej stronie WWW. oraz na profilu na facebooku pod nazwą Przedszkole Publiczne Nr 3. Zapraszamy do śledzenia.

8.  W bieżącym roku przedszkole przystępuje do projektu: „Radosna edukacja w przedszkolu”, której celem jest zwiększenie szans edukacyjnych dzieci w wieku 3 6 lat, realizacja dodatkowych zajęć edukacyjnych i specjalistycznych, zajęć z zakresu rozwijania kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych oraz nabycie dodatkowych kompetencji nauczycieli.

9. Pozostałe szczegóły związane z obecnością dziecka w przedszkolu przedstawią nauczycielki grup wg podanego wyżej harmonogramu spotkań.